RATKOR dezynfekcja dezynsekcja deratyzacja Marek Korc Gazowanie Zboża

11-500 Gajewo, Aleja Lipowa 10

662 283... 131więcej

Twoja lokalizacja

zmień lokalizację

   

  • Street View
  • Mapa

Gazowanie zboża

Usługa w kategorii: Gazowanie i fumigacja zboża

Cena: do uzgodnienia

Firma RATKOR świadczy usługi zwalczania szkodników zbożowo-mącznych metodą gazowania fosforanem. Specjalizujemy się również w przygotowywaniu różnego rodzaju obiektów, w tym silosów i magazynów, do składowania płodów rolnych i żniw.
W Polsce aktualnie wykorzystuje się do gazowania fosforowodór (PH3) otrzymywany z fosforu i wodoru. Fosforowodór to pestycyd, który dosięga i zabija szkodnika jako gaz. Cechuje się małą cząsteczką i jest zaledwie 1,2 razy cięższy od powietrza, dzięki czemu łatwo miesza się z powietrzem bez użycia wentylatora i szybko penetruje zboże. Po zabiegu gazowania łatwo go odwietrzyć i nie pozostawia praktycznie żadnych pozostałości. Fumigacja fosforowodorem to jedna z najbardziej skutecznych metod pozbycia się niechcianych szkodników, takich jak wołek czy trojszyk, które mogą zniszczyć zbiory.
Gazowanie zboża składa się z kilku etapów, które należy przeprowadzać zgodnie ze standardową procedurą. Pierwszy z nich to obowiązkowa inspekcja pomieszczeń, w których odbędzie się fumigacja. Dokładne sprawdzenie jest warunkiem dobrania odpowiednich metod i środków, oraz późniejszych efektów gazowania. Następnie całe miejsce należy uszczelnić i zamknąć dla każdego, kto nie uczestniczy w procesie, a ponadto rozmieścić znaki ostrzegawcze tak, aby zagwarantować pełne bezpieczeństwo.
Zanim nastąpi gazowanie zboża, kierujący fumigacją przeprowadza ostateczną kontrolę obiektu. Po zakończeniu prac przygotowawczych, fumigant zostaje wprowadzony i podczas gazowania obiekt jest nadzorowany, jak również dokonuje się pomiarów stężenia gazu.
Nasza firma stosuje metodę dezynsekcji za pomocą zamgławiania termicznego i oprysku grubokroplistego. Magazynowane zboże należy różnymi metodami chronić przed szkodnikami, a najważniejszą z tych metod jest stosowanie środków emitujących gazy. Środki ochrony roślin stosowane do fumigacji zboża, które generują fosforowodór to QuickPhos Pellets 56 GE (pigułki) i QuickPhos Tablets 56 GE (tabletki). Pigułki i tabletki QuickPhos zawierają 56% fosforku glinu, który w reakcji z wilgocią zawartą w powietrzu wydziela fosforowodór PH3, czyli bardzo silnie toksyczny gaz.
Kolejny etap to odwietrzanie, co oznacza usuwanie gazu. Zaczyna się od poziomu pozwalającego na wejście w środkach ochrony układu oddechowego, aż po taki, w którym stężenie gazu obniży się do górnej granicy i pozwoli na bezpieczną pracę zgodnie z krajowymi przepisami.
Fumigacja to złożony proces, przez co gazowanie zboża może wydawać się skomplikowane, jednak powierzając to zadanie naszej firmie, mogą mieć Państwo pewność, że wszystko przebiegnie profesjonalnie i szybko. Zapewniamy bezpieczeństwo gazowania zboża, gdyż dysponujemy specjalnymi miernikami gazu, które wykryją nawet niewielki poziom fosforowodoru w otoczeniu. Ma to ogromne znaczenie, gdyż czysty fosforowodór jest bezbarwny i nie ma zapachu, a dopiero po stwierdzeniu poziomu gazu bezpiecznego.

Korzyści: Straty ponoszone w okresie długotrwałego magazynowania zbóż są olbrzymie, należy więc systematycznie zwalczać szkodniki magazynowe i nie dopuścić ich do opanowania silosów BIN.


Sposób wykonania: do uzgodnienia


Zasięg: Giżycko, Ełk, Mrągowo, Olsztyn, Szczytno, Kętrzyn, Biskupiec, Reszel, Ryn, Sorkwity, Piecki, Bartoszyce, Barczewo, Mikołajki, Pisz, Ruciane-Nida, Jeziorany, Orzysz, Olecko, Suwałki, Gołdap, cała Polska


Termin wykonania: do uzgodnienia


Jak zamówić: tel.: 662 283 131

Usługi

2

 

Kontakt

11-500 Gajewo,
Aleja Lipowa 10

662 283... 131więcej

Wyślij wiadomość

Proszę podać treść wiadomości

Błędnie wypełniony adres

Nieprawidłowy telefon

Administratorem danych osobowych są NNV sp. z o.o. i Ogłoszeniodawca. Cele przetwarzania i Twoje prawa.

  kod bezpieczeństwa

Twoja wiadomość została wysłana.

Wystąpił bład podczas wysyłania wiadomości. Spróbuj ponownie później.

Ok

www: www.ratkor.com


Godziny otwarcia: otwarte teraz do 20:00

  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Czw
  • Pt
  • So
  • Nd